Maják Ponta do Pargo na nejzápadnějším cípu Madeiry

Maják v Ponta do Pargo
Maják na nejzápadnějším cípu ostrova v obci Ponta do Pargo, v pozadí věž blízkého radiomajáku

Maják Ponta do Pargo (portugalsky Farol da Ponta do Pargo) je známou turistickou atrakcí na západní straně ostrova. Dokonce je tím nejzápadněji položeným bodem celé Madeiry. Postavený byl v roce 1922 a od 5. června stejného roku je také v provozu. Kulturní památkou je od roku 1999, o dva roky později v něm bylo zřízené ještě malé muzeum majáků.

Ani muzeum, ani samotný maják ale nejsou pravděpodobně tím hlavním důvodem, proč toto místo navštívit. Nejúchvatnější jsou totiž výhledy z útesu, na kterém maják stojí. Tento útes se tyčí 290 metrů nad mořem (samotné světlo majáku je v nadmořské výšce 312 m n.m.) a výhledy jsou opravdu impozantní. Kromě výhledů u majáku je zážitkem také samotná cesta k majáku po silnici ER101, kolem které roste bujná vegetace.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Madeiře
2700+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace
Jak vybrat to správné ubytování na Madeiře – tipy od cestovatelů

Pokud jde o historii majáku, mohl být postavený už dříve než v roce 1922. S majákem v této oblasti se počítalo už v Generální zprávě o osvětlení a označení plavebních cest vypracované portugalskými úřady v roce 1883. Roku 1896 se začalo s průzkumem terénu a v přepracované Zprávě z roku 1902 byla už obec Ponta do Pargo vybraná jako místo pro stavbu. S realizací se začalo v roce 1915, ale světová válka práce zpozdila.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Madeiře. Nebo si přečtěte tipy od cestovalů, jak vybrat to nejlepší.

Užitečné informace

  • K majáku se dostanete autem, u majáku je parkoviště. Osobně máme vyzkoušenou cestu po silnici ER101 z Porto Moniz, která je moc pěkná, na pár fotek z cesty se můžete podívat dole v galerii.
  • Počítejte s tím, že od oceánu fouká silný vítr. Na plošině kolem majáku je tak obvykle dost větrno.
  • Muzeum majáků je otevřené od 9:30 do 16:30, od 12 do 14 hodin mají ale polední přestávku. Na Madeiře se oběd prostě nesmí uspěchat.

Více o Madeiře

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..