Přírodní bazény s mořskou vodou v Porto Moniz

Koupání ve vulkanických přírodních bazénech v Porto Moniz

V mořských lázních v městečku Porto Moniz si užijete koupání jako z katalogu cestovní kanceláře – s dechberoucím panoramatickým výhledem na moře a strmé útesy a dramatickým tříštěním mořských vln o hrany bazénů. Lázně byly postavené kolem přírodních bazénků vulkanického původu, které jsou plněné kryšťálově čistou mořskou vodou. Hloubka je v bazéncích různá – od hloubky sotva po kolena pro úplně nejmenší děti až po 2 metry pro plavce.

Najděte si ubytování na Madeiře
1600+ apartmánů, vil a hotelů, nejlepší lokality, užitečné informace

Bohužel je voda také dost studená, takže je ideální ke koupání především v nejvyšší letní sezóně na Madeiře (tzn. srpen a září), kdy se teploty pohybují mírně nad 25º C. V ostatních měsících je to spíše nádherná atrakce a koupání je i kvůli větrnému počasí spíš pro otužilejší, i když ne nemožné.

Kolem lázní vede krásná promenáda s kavárnami a restauracemi s místními (především rybími) specialitami. Pokud tedy zrovna nechytnete počasí ideální ke koupání, můžete se projít po pobřeží a užít si pohled na bílý příboj vln tříštící se o černé lávové kameny.

Při procházce určitě dojděte až k restauraci Cachalote a mořskému akváriu na nejvýchodnějším cípu Porto Monize. Tady jsou totiž další lávová jezírka – narozdíl od mořských lázní jsou tato pouze s minimálními stavebními úpravami. Je možné se v nich také koupat, bývá tu i méně lidí než v lázních a neplatí se tady vstup.

Filter by

Užitečné informace

  • Mořské lázně jsou v provozu po celý rok – v zimní sezóně od 9-17 hodin, v létě od 9-19 hodin. Teplota vody se pohybuje mezi 20 a 21º C.
  • Za vstup se platí € 1,50, děti do 3 let neplatí nic. Studenti můžou dostat slevu a platí € 1,00 při předložení dokladu mezinárodního dokladu o studiu.
  • V areálu je k pro koupající k dispozici zázemí v podobě převlékacích kabinek, uzamykatelných skříněk, baru a dětského hřiště. Také si můžete za poplatek pronajmout lehátka a slunečníky.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • Mořské lázně nejsou jedinými lávovými bazénky v Porto Moniz. Další jsou ještě u restaurace Cachalote a Aquaria Porto Moniz – od lázní východním směrem, při pohledu na moře napravo. Jsou ale bez zázemí, na druhou stranu se tady neplatí vstupné a bývá tu i méně lidí.
  • Parkovat se dá v Porto Moniz, nebývá problém najít místo a parkování je zdarma.

Web

www.portomoniz.pt/en/visit/points-interest/beaches

Více o Madeiře

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..