Úvod Destinace Portugalsko Madeira Ubytování na Madeiře

Ubytování na Madeiře

Madeira je nejenom skvělé místo pro turistiku, ale jde tady strávit i pohodovou dovolenou u bazénu. Díky stálému počasí můžete na Madeiru cestovat po celý rok, nejhezčí je ale na jaře a v létě. Dalším plusem je, že nabízí vysoký standard služeb za nižší ceny než jiné „západní“ destinace. Zjistěte vše o Madeiře zde.

Na ostrově najdete všechny obvyklé typy ubytování, možností je opravdu hodně a vybere si skutečně každý. Nejčetněji jsou zastoupeny apartmány s vlastním stravováním, ale najdete i hotely a penziony se snídaní nebo polopenzí.

Vyberte si z 1600+ ubytování na Madeiře Apartmány, hotely, penziony, ubytování v soukromí

Využijte rezervační systém booking.com, kterým si denně objedná ubytování více než 600 tis. lidí rezervace přímo u majitelů – garance nejnižší ceny – případné problémy řešíte v češtině – bez rezervačních poplatků – nezávislá hodnocení skutečných hostů

Začněte vybírat

Jak si vybrat ubytování na Madeiře

1. Individuálně nebo s cestovkou?

 • Madeira je civilizovaná, naprosto bezpečná destinace s velmi rozvinutou infrastrukturou pro turistiku. Kvalita služeb je velmi vysoká a jsou cenově dostupné. Proto sem jezdí naprostá většina turistů individuálně. Takovou týdenní dovolenou pořídíte do 12 tis. Kč za osobu (zpáteční letenka do 6 tis. Kč, ubytování od 30 Euro na osobu a noc).
 • S cestovkou můžete pořídit týdenní dovolenou okolo patnácti tisíc, ale většinou stojí více než dvacet tisíc na osobu. Individuální dovolená je tedy většinou levnější.
 • U zájezdu s cestovkou si porovnejte cenu hotelu s cenou zájezdu a možná budete překvapeni.
 • Pamatujte, že letiště na Madeiře bývá často uzavřené kvůli větru. To vám může zkomplikovat cestování, občas musí cestující strávit na letišti celou noc. Doporučuji letět s místními TAP Air Portugal, poskytují služby na vysoké úrovni, jsou domácí a dokáží se o pasažéry v případě problémů nejlépe postarat.
 • Tip pro vás: Aniž byste zaplatili za letenku něco navíc, můžete cestovat s mezipřistáním v Lisabonu, strávit zde noc a během dne si Lisabon prohlédnout. Skvělý bonus, co říkáte?

2. Kde si na Madeiře hledat ubytování?

 • Severní pobřeží zadržuje dešťové mraky z Azorských ostrovů, proto zde je vlhké počasí, nemá tolik slunce jako jih. Raději zvolte ubytování na jihu.
 • Madeira je sice malý ostrov, přesto dostat se z jednoho konce na druhý zabere poměrně hodně času, protože jízdní průměry při cestě autem jsou kvůli členitému terénu výrazně nižší, než jsme zvyklí. Počítejte s jízdním průměrem při cestování autem okolo 30 km/hod.
 • Pokud jedete na Madeiru za turistikou (asi jako většina lidí), můžete díky vhodně zvolené poloze ubytování ušetřit dost času při přesunech autem. Hledejte ubytování blízko dálnice VR1 nebo VE3 mezi Funchalem a Estrela da Calheta (mapa Madeiry). Z dálnice se dostanete rychle kamkoliv do centrální části ostrova i na severní pobřeží.
 • Oblast Funchalu je velmi rušná, pokud chcete klid, hledejte ubytování kousek od Funchalu.
 • Při hledání nezapomeňte přemýšlet i o návratu domů. Pokud budete muset před odletem vrátit půjčené auto, můžete mít problém, pokud odlétáte brzy ráno nebo pozdě večer, kdy autopůjčovny nejsou otevřené. Je dobré vědět, že taxi vás odveze na letiště v jakoukoliv denní nebo noční dobu bez problému. Stačí si ho dopředu objednat.
 • Raději jeďte na Madeiru na více než týden, nebudete litovat. Ideální je během pobytu vystřídat ubytování na dvou různých místech.

3. Se stravováním nebo bez?

 • Naprostá většina ubytování (přes 80%) nenabízí žádné stravování. Jedná se o apartmány nebo prázdninové rezorty, kde si jídlo zajišťujete sami. Nebojte se zvolit ubytování s vlastním stravováním. Budete mít možnost neomezeně zkoušet místní produkty a speciality.
 • Síť supermarketů pro doplnění zásob je hustá, nabídka velmi pestrá a ceny v řadě případů nižší než u nás. Možnost nákupu místních produktů, zvláště ovoce, zeleniny a ryb patří k zážitkům dovolené na Madeiře.
 • Pokud chcete pravidelně večeřet v restauracích, vybírejte takové místo ubytování, které je v okolí nabízí. Desetikilometrová cesta do restaurace vás může stát hodinu času a ten je na dovolené cenný.
 • Pokud hotely a penziony nabízí stravování, většinou to je pouze snídaně, polopenze je výjimkou a all inclusive najdete málokde. Vůbec to nevadí, protože všude je spousta restaurací nabízející místní speciality za rozumné ceny.

4. Ubytování s bazénem nebo bez něj?

 • Bazénem disponuje zhruba třetina ubytování, většinou to jsou hotely, které jsou dražší než apartmány. Pokud tedy chcete bazén, musíte si obvykle připlatit. Dá se ale nalézt i ubytování v prázdninovém rezortu s bazénem za cenu okolo 50 Euro za osobu a noc.
 • Zvažte, jestli bazén opravdu potřebujete. Ani v letních měsících není na Madeiře vyloženě horké počasí, večer se ochlazuje a po návratu z výletu se vám možná do bazénu ani nebude chtít.
 • Ubytování přímo u moře je málo a s hezkou pláží ještě méně. Pravděpodobně si připlatíte a opět – pokud přijíždíte za turistikou, moc tuto výhodu nevyužijete. Pro turistickou dovolenou není bazén nebo pláž u hotelu důležitá.
 • Přesto si můžete užít koupání a neplatit za něj zbytečně v ceně ubytování. Užijte si ho na výletech – nabídka koupání v moři nebo mořských bazénech je mimo ubytovací zařízení široká.

5. Jaké vybavení pokoje zvolit?

 • Pokoj s klimatizací nabízí necelá čtvrtina ubytování, ale klimatizace není na Madeiře potřeba. Noci jsou poměrně chladné, takže vám klimatizace nebude chybět. Spát můžete s otevřeným oknem a komáři nebo podobný hmyz vás obtěžovat nebudou.
 • Wi-Fi připojení zdarma má dnes naprostá většina ubytování, nicméně může být dostupné jenom ve společných prostorách nebo je pomalé. Naštěstí se dnes již neplatí roamingové poplatky, ale pamatujte, že někde může být kvůli terénu problém s mobilním signálem.
 • Pokud si chcete pronajmout auto, nezapomeňte se ujistit, že můžete v místě ubytování parkovat zdarma. To by vám mohlo trochu komplikovat návraty z výletů.
 • Hledejte ubytování s terasou nebo alespoň balkonem s výhledem na moře. Večerní posezení s krásným výhledem, svíčkami, lahví vína a nějakou z místních dobrot jsou nezapomenutelná a patří ke zdejší dovolené.

Další odkazy, které se můžou hodit

Doporučená ubytování

Village Cabo Girao

Village Cabo Girao ****

Prázdninový rezort Village Cabo Girao je ideálním ubytováním na Madeiře, na kterém budete marně hledat chyby. Díky poloze na vrcholu stejnojmenného útesu je z...
Hotel Albatroz Beach & Yacht Club

Hotel Albatroz *****

Hotel Albatroz je jeden z dvaceti pětihvězdičkových hotelu na Madeiře a má z nich nejvyšší známku spokojenosti. Obzvlášť dobře ho hodnotí páry. Tyčí se...

Aktuální počasí na Madeiře

Funchal
broken clouds
16.9 ° C
17.4 °
16.7 °
79 %
0.9kmh
75 %
Út
16 °
St
16 °
Čt
15 °
17 °
So
16 °

Další tipy na zážitky na Madeiře