Pláž Seebad Illmitz – pohoda na břehu Neziderského jezera

Pláž Seebad Illmitz
Zdroj: http://www.gemeinde-illmitz.at/

U Neusiedlersee je na rozdíl od alpských částí Rakouska ideální počasí na koupání. Tomu odpovídá i bohatá nabídka všech možných plováren, aquaparků nebo termálních lázní. Koupat se můžete i v samotném Neziderském jezeře, ale rozhodně se nejde koupat všude, protože většina břehů jezera je porostlá rákosem a někdy dost bahnitá. Místo, kde toto rozhodně nehrozí, je pláž v Illmitzu (Strandbad Illmitz). Počítejte ale s tím, že Neziderské jezero není moc hluboké – maximální hloubka je 1,5 metru.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování u Neusiedlersee
600+ apartmánů, hotelů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace
Jak vybrat to správné ubytování u Neusiedlersee – tipy od cestovatelů

Pláž je vysypaná drobnými oblázky, slunit se a odpočívat můžete na velké travnaté ploše u pláže. K dispozici jsou také dvě beach-voleyballová hřiště, petanque, dvě velká dětská hřiště s pirátskou lodí a maxi skluzavkami a u pizzerie Koppi am See hřiště na minigolf a trampolíny. Kromě zmíněné pizzerie (kde prodávají i výbornou italskou zmrzlinu) je u pláže ještě klasická restaurace, samoobslužná restaurace a bufet.

Jachting na Neziderském jezeře

V marině Schifffahrt Gangl si můžete půjčit všechny možné druhy plavidel. Klasikou jsou šlapadla a pramice, půjčují ale i elektromotorové čluny a plachetnice.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v okolí Neusiedlersee. Nebo si přečtěte tipy od cestovalů, jak vybrat to nejlepší.

Užitečné informace

  • Vstup na pláž je zpoplatněný – dospělý platí za celodenní vstup € 2,50, děti do 10 let mají vstup zdarma. Stejnou částku – € 2,50 – zaplatíte za celodenní parkování na parkovišti kousek od pláže.
  • Na pláži si můžete pronajmout i slunečníky a lehátka. Záloha je € 20 a cena € 1 za hodinu za lehátko a € 3 za půldne za slunečník.
  • Z přístaviště odplouvají i trajekty do Mörbische, které vás svezou i s kolem. Návštěvu pláže v Seebad Illmitz tak můžete spojit s cyklovýletem.

Web

www.gemeinde-illmitz.at/freizeit/seebad/
www.schifffahrt-gangl.at

Více o Neusiedlersee

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..