Les Calanches de Piana

Les Calanches de Piana

Oblast Les Calanche de Piana nabízí úžasnou scenérii skalních útvarů v typické červené barvě, která v kontrastu s tyrkysovým mořem a zeleným porostem vytváří nezapomenutelný zážitek. Nejvyhledávanějším okamžikem je západ slunce, který rozehrává s barevnými skalami neuvěřitelnou hru barev. Není divu, že celá oblast je od roku 1983 součástí světového dědictví Unesco.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Korsice
3700+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Příroda formovala skalní scenérii dlouhá tisíciletí a dala přitom skalám tvary, které připomínají zvířata nebo různé známé tvary jako srdce, hrad a podobně. Jedna z nejpopulárnějších takových skalních soch je Hlava psa (Tête du Chien), nacházející se přímo u hlavní silnice. Další populární místa jsou

  • Skalní pevnost (Château fort) ležící necelý kilometr od silnice. Místo nabízí úžasné výhledy na Golfe de Porto.
  • vyhlídka Tour Génoise du Capo Rosso (Torra di Turghju) ležící na výběžku Capo Rosso. Jedná se ruinu původní janovské věže odkud budete mít díky výšce 330 metrů nad mořem západní pobřeží Korsiky od Golfe de Girolata až po Ajaccio jako na dlani. K věži se dostanete po 3 kilometrech pěšky z malého parkoviště na silničce k pláži d’Arone.
  • vyhlídka Capu Frassettu, přístup je opět ze stejného parkoviště jako na Torra di Turghju, k místu však nevede žádná oficiální stezka.
  • malá pláž Plage de Ficaghjola, ke které vede z Piany silnička Sentier Piana Ficajola Plage, která dlouhá přes 3 kilometry a musíte k moři sestoupit více než 400 výškových metrů. Na konci je malé parkoviště a restaurace.

Vznik divokých skal popisuje legenda podle které pastýřka nechtěla odejít od svého manžela k ďáblovi a ten, aby ji potrestal, změnil klidnou krajinu, kde manžele žili, v divočinu. Strmost skal a jejich červená barva ukazují s jakým hněvem ďábel krajinu přetvořil. Když oblast navštívil svatý Martin, chtěl nechat zapomenout na hněv ďábla a proto vytvořil tyrkysové moře.

Vstupní branou do oblasti Les Calanques de Piana je vesnička Piana, odkud vyráží většina turistů na pěší výlety. Dalším výchozím místem může být Porto. Právě jedenáctikilometrový úsek silnice D81 mezi Portem a Pianou nabízí spoustu možností k obdivování skalnatých scenérií, nicméně počítejte s tím, že stěží zastavíte na krátkou procházku, protože parkovacích míst je podél silnice málo a budou pravděpodobně už obsazena. Pro sportovně zdatnější je mnohem lepší vyrazit na kole a překonat pětiset metrové stoupání z Porta do Piany. Odměnou bude intenzivnější možnost vnímání přírodních krás a budete moci zastavit prakticky kdekoliv, třeba jenom pro pořízení těch nejlepších záběrů. A jízda zpátky dolů je skvělým cyklo zážitkem.

Piana je velmi malá vesnička, má pouhých 500 obyvatel a je považována za jednu z nejkrásnějších ve Francii. V létě je přeplněna turisty, přesto zde najdete dostatek parkovacích míst, abyste si mohli vesničku alespoň kousek projít. V centru okolo kostela je řada restaurací, krámků se suvenýry, je zde i supermarket. Kousek dál od centra najdete typickou atmosféru korsických vesnic – úzké strmé uličky, staré oprýskané domy s pěknou květinovou výzdobou a pobíhající psy.

Jedinečnou možností, kterou řada turistů využívá, je obdivování Calanche z moře. Můžete si koupit vyhlídkovou plavbu anebo si sami půjčit člun. Přestože se na Korsiku jezdí především za koupáním, Calanche de Piana určitě stojí za návštěvu a vyplatí se věnovat návštěvě alespoň pár hodin.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Korsice.

Online rezervace

»Výlety lodí na Calanques de Piana
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

www.cf-corse.fr/lieu-incontournable/calanques-de-piana/

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..