Plage de Canella

Pláž Canella na Korsice

Pláž leží v blízkosti hlavní silnice T10, která spojuje Porto Vecchio a hlavní město Bastia. Kousek od pláže je drobné osídlení Canella, podle kterého je pláž pojmenovaná. Pláž je dlouhá zhruba 500 metrů, což v kombinaci s minimálním osídlením v okolí ji předurčuje ke strávení klidného dne u moře. Většinou si tady najdete klidné místo, většinou chráněné před větrem. Pláž je písečná, moře čisté a tyrkysově modré, dno se pomalu svažuje do hloubky. Na okrajích pláže jsou kamenné útesy, jejichž okolí je skvělé pro šnorchlování, kde můžete v čisté vodě obdivovat podmořský svět.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování na Korsice
3700+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Pláž má východní orientaci, takže slunce i v létě zapadá brzy po páté hodině za kopce a na pláži je potom stín. Pokud jde o vybavení pláže, v jejím okolí je pouze zmíněná restaurace Le Grand Bleu a pizzerie Quilici Joséphine. Dál už je kolem pláže rozeseto pouze několik soukromých vil a dalších ubytování, ubytovat se můžete třeba v hotelu Auberge de Cannedda (další možnosti ubytování najdete v části Ubytování v okolí). Na pláži nejsou žádné obvyklé služby pro volný čas, to je zase ale vyvážené klidem, který tady najdete.

Přehledně

  • poměrně klidná pláž
  • bezplatné parkování u silnice
  • parkoviště je blízko pláže
  • málo parkovacích míst
  • východní orientace pláže přináší brzy stín
Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Korsice. Ubytovat se můžete také přímo nad pláží ve Vile Elyane nebo v blízkém okolí v hotelu Auberge de Cannedda a v Residenci Canella.

Užitečné informace

  • Parkování je možné přímo u hlavní silnice, což sebou pochopitelně přináší omezený počet parkovacích míst, proto raději přijeďte ráno co nejdříve. Pozor, za parkování na silnici dává místní policie pokutu 135 Euro.
  • Pár parkovacích míst je také dole u restaurace, ale ta bývají poměrně brzy plná.
  • Přítomnost pláže není ze silnice zřejmá, na silnici najdete pouze reklamu restaurace ležící na pláži.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..