Pláž Santa Giulia u Porto Vecchio

Pláž Santa Giulia u Porto Vecchio

Jedna z nejkrásnějších pláží na Korsice leží nedaleko známého letoviska Porto Vecchio. Z centra Porto Vecchio se dostanete na pláž autem za 15 minut, je to 8 kilometrů jízdy na jih po hlavní silnici T10. Odbočku určitě neminete, na pláž upozorňuje výrazný ukazatel, a po zhruba kilometru se dostanete po asfaltové silnici přímo k pláži. V okolí je dostatek parkovacích míst, ale je zde také hodně prázdninových rezortů, takže v sezóně počítejte, že na pláži bude „hlava na hlavě“.

Najděte si ubytování na Korsice
3700+ apartmánů, penzionů, hotelů a ubytování v soukromí, nejlepší lokality, užitečné informace

Samotná pláž je dlouhá 1,3 km a tvoří přirozenou hráz mezi mořem a lagunou Étang de Santa Giulia. Laguna je napájena potoky Lezza, Alzellu a Vignarellu a jedná se o chráněnou ekologickou oblast. Po hrázi vede silnice, přímo uprostřed je další velké parkoviště, takže nemusíte zůstávat hned na začátku pláže. Silnice umožňuje příjezd na pláž i od jihu.

Voda na Plage de Santa Giulia je úžasně čistá a střídá odstíny modré od tyrkysové po tmavě modrou. Moře je klidné, mělké s jemným pískem, takže je ideální pro děti a pro neplavce. Počítejte s tím, že zde bude v létě poměrně teplá voda. Tyrkysová voda v laguně umožňuje fantastické potápění, kdy můžete objevovat výjimečné množství podmořských druhů.

V okolí pláže najdete řadu možností k občerstvení – plážové bary a restaurace, kde si můžete dát oběd nebo jenom skleničku něčeho osvěžujícího. Přímo na pláži je půjčovna loděk a potápěčské centrum.

Přehledně

  • krásná písečná pláž s tyrkysovým mořem
  • pěkná okolní scenérie
  • řada možností k občerstvení přímo na pláži
  • možnosti vyžití (potápění, půjčení člunu)
  • hodně lidí v sezóně
Filter by

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování na Korsice.

Web

www.cf-corse.fr/plage-corse/santa-giulia/

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..