Útes Cabo Girao – nejlepší vyhlídka na Madeiře

Cabo Girao - výhled
Vyhlídka z Cabo Girao patří podle průvodce Condé Nast k 5 nejlepším na světě

Útes Cabo Girao se tyčí 580 metrů nad hladinou moře a je údajně druhým nejvyšším útesem světa, což není pravda, je až desátý. Nejvyšším útesem na světě je Mitre Peak na Novém Zélandu, který je vysoký 1683 m n. m. Za ním následuje celá řada útesů na Hawai, Grónsku, ale i v Evropě. Víc si o nich přečtěte v článku o nejvyšších útesech světa a Evropy.

Gabo Girao má však jako jediný z první desítky světových útesů uměle vybudovanou vyhlídkovou plošinu a je určitě nejpřístupnější. Nejenom, že je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí Madeiry, denně sem přichází 1800 lidi, ale podle magazínu Condé Nast  patří k pěti světovým útesům s nejúžasnějším výhledem.

Pohled z útesu je skutečně dechberoucí. Na východ je vidět hlavní město ostrova Funchal a rybářská vesnice Camara de Lobos. Na západ zase další útesy příkře spadající do moře. Aby to nebylo vše, podlaha vyhlídkové plošiny je průhledná, takže si můžete vychutnat i pohled na terasovitá políčka, vinice a mořské vlny tříštící se o skály pod vámi. Když budete mít štěstí, tak uvidíte delfíny a možná dokonce i velrybu.

Najděte si ubytování na Madeiře
1600+ apartmánů, vil a hotelů, nejlepší lokality, užitečné informace

Vyhlídková plošina je přístupná dvacet čtyři hodin denně, pohled na západ slunce nebo noční Funchal patří k neopakovatelným. Musím však říct, že prasklina v podlaze nedává velký pocit jistoty. Obavy jsou ale zbytečné, v klidu si můžete vychutnat opravdový skywalk na Cabo Girao.

Cabo Girao je připraveno na nápor turistů. Celé místo bylo nedávno kompletně rekonstruováno a tak zde bez problémů zaparkujete, je zde možnost občerstvení a také obchod se suvenýry. Posezení u kávy s báječným výhledem na moře a pobřeží je povinnost. A důležitá věc, vstup na vyhlídkovou plošinu je zdarma!

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

Dolů k moři se můžete dostat nedalekou lanovkou Faja dos Padres,  která vás v šestimístné kabince z místa nazvaného Ranchos sveze za 10 euro dolů i zpátky nahoru. Už samotná jízda lanovkou je neskutečný zážitek, dole u moře se můžete projít po oblázkové pláži s křišťálovou vodou a prohlédnout si útes tyčící se nad vámi. Také si můžete dát oběd v plážové restauraci nabízející skvělé ryby a plody moře. Na Faja dos Padres se můžete dostat ještě lodí. Díky omezenému přístupu jde o úžasné a klidné místo.

Útes Cabo Girao je viditelný už od Funchalu, nejlepší pohledy jsou však z Camara de Lobos.

Filter by

Užitečné informace

  • Vyhlídková plošina je otevřená i v noci. Vstup je zdarma (na cestě k vyhlídce sice potkáte turnikety, ale nejsou v provozu, projdete jimi bez placení).

Web

https://cs.wikipedia.org/wiki/Cabo_Girão

Více o Madeiře

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..