Villa Rioddi ***, Volterra

Villa Rioddi ve Volteře

Hotel Residence Villa Rioddi leží necelé dva kilometry od Volterry a je hodnocená jako jedno z nejlepších ubytování v této destinaci. Historická vila z 15. století byla v roce 1995 kompletně zrekonstruovaná a nyní nabízí veškeré pohodlí moderního hotelu, ale zároveň si zachovala svůj génius loci. Pokoje jsou zařízené v autentickém stylu toskánského venkova s jeho nábytkem z masivního dřeva a terakotovými podlahami. Pobyt zpříjemní také venkovní bazén a jižně orientovaná zastřešená terasa s úžasným panoramatickým výhledem do údolí Cecina s typickou toskánskou krajinou jako z pohlednice. Hostům zde nabízí vyhlášené snídaně, na které budete vzpomínat, a od rána do půlnoci pak drobné občerstvení, nápoje a různé druhy kávy v hotelovém baru. K dispozici je dostatek parkovacích míst a poloha ubytování je ideální pro výlety po Toskánsku i okolí.

Hotel je vhodný pro:

 • relaxační dovolená s wellness
 • poznávací pobyt

Lokalita: Volterra, Toskánsko

Ukázat další informace, ceny a dostupnost tohoto ubytováníBooking.com

Naše hodnocení

Majitel hotelu Luca a jeho žena jsou nesmírně pozorní, přátelští a vytváří pro své hosty neuvěřitelně příjemnou atmosféru. Oba vládnou dobrou angličtinou. Při příjezdu nám Luca nechal vybrat ze dvou pokojů a vyprávěl nám příběh vily. Ta se jmenuje podle majitelů z 19.století – rodiny Oddo. Z jejich jména a italského výrazu pro potok („rio“), který tekl nedaleko domu vznikl název vily a postupně se tak začalo říkat celé oblasti. Nakonec nám ještě Luca doporučil zajímavá místa v Lucce včetně 2-3 restaurací, kam chodí místní kvůli autentické kuchyni. Jednu z nich jsme navštívili a byli jsme opravdu spokojeni.

Odpoledne, když jsme si dali na terase espresso, tak ho přinesl s výborným čokoládovým dortíkem jako pozorností. Druhý den, když jsme přišli na snídani, tak velmi detailně vysvětlil většinu jídel na bufetovém stole a když jsem při placení nahlásil vypitou minerálku a pivo z minibaru tak jenom mávnul rukou. Vila Rioddi nastavuje laťku ubytování na cestách velmi vysoko.

Snídaně, která je zážitkem

Snídaně je obrovskou předností Villa Rioddi. Řada hostů ji hodnotí jako nejlepší, kterou kdy měli v nějakém hotelu, včetně pětihvězdičkových. I když budete v hotelu několik dní, každý den se objeví na stole něco nového. Všechny pokrmy jsou buď vlastnoručně vyrobené nebo od místních výrobců/farmářů. Máte jedinečnou možnost poznat místní kuchyni.

Nabídka snídaňového bufetu je neuvěřitelná:

 • 5-6 domácích koláčů, většinou upečených Luciene, nabídka se denně obměňuje
 • domácí džemy
 • velmi chutné pastries a croissanty
 • několik druhů džusů
 • široká nabídka pečiva
 • na přání udělaná vajíčka v různých úpravách – míchaná, na tvrdo, volské oko
 • vepřové uzeniny – toskánska specialita – klobása capocollo, vařená a sušená šunka, toskánský salám
 • uzeniny z divočiny, třeba kančí sušený salám soppressata, další salámy a klobásky z prasat toskánského plemene Cinta Senese a jehněčího Pomarancino
 • opravdu široká nabídka čerstvých i vyzrálých sýrů – několik druhů pecorina a speciální sýry z kravského mléka, k tomu si můžete vybrat z nabídky různých chutney a horčic připravené s  cibulí, balsamikovým olejem a čokoládou
 • crostini s rajčaty, vepřovým Cinta Senese nebo jehněčím Pomarancino
 • typický salám Bresaola s rukolou a parmazánem
 • vegetariánské koláče nebo místní specialita Panzanella, což je pokrm připravený z chleba, rajčat a okurek
 • ke snídani si můžete v baru objednat kávu, kterou máte rádi, třeba espresso nebo cappuccino

V létě můžete snídat na terase s panoramatickým výhledem do krajiny, za chladného počasí a mimo sezónu se snídaně servíruje v nádherné jídelně s kamennými zdmi zařízené ve venkovském toskánském stylu.

Venkovní bazén

Bazén je obklopen zelení a nabízí dostatek lehátek a slunečníků. K dispozici je i malý bazének pro děti. Vila má poměrně málo pokojů, takže u bazénu je většinou málo lidí nebo u něj můžete být dokonce sami. Hotel je otevřený od března do listopadu, venkovní bazén se může zpřístupnit později, záleží na počasí. 

Pokoje

Hotel má 13 pokojů a jeden apartmán s dvěma ložnicemi. Pokoje mají vlastní koupelnu, většinou se sprchou, jsou různých velikostí a všechny jsou zařízeny v typickém toskánském stylu, mají masivní starodávný nábytek z kaštanového dřeva. Pokoje jsou rozmístěny v přízemí, prvním i druhém patře. Přestože tlusté zdi vily zaručují příjemnou teplotu i v parném létě, všechny pokoje mají klimatizaci, takže i při extrémně vysokých teplotách (což není v Toskánsku nic neobvyklého) budete mít v pokoji i v noci příjemnou teplotu na spaní. Dále jsou pokoje vybaveny fénem, sejfem, televizorem se satelitními programy, minibarem a všude je možné wifi připojení na internet.

Poloha

Do Volterry to je sice dva kilometry chůze, ale musíte překonat převýšení 160 metrů, což může být dost náročné. Sehnat axi je problém, místních autobusů jezdí málo, takže raději použijte vlastní auto a zaparkujte na některém parkovišti na okraji historické Volterry, naprostá většina parkovišť je placených, celodenní parkování v kryté garáži stojí kolem 15 euro. Na Piazzale Guido Boscaglia je od šesti hodin večer parkování neplacené, ale může být problém najít volné místo.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..