Projížďka na gondole v Benátkách

Projížďka na gondole v Benátkách

Gondola je symbolem Benátek a kdysi byla nejběžnějším dopravním prostředkem ideálně uzpůsobeným mělkým vodám v benátské laguně. Po benátských kanálech se jich proháněly tisíce, dnes je počet daleko nižší, už „jen“ 400 licencovaných gondol a jde především o turistickou atrakci a zážitek než způsob dopravy z bodu A do bodu B. A narozdíl od obecných představ jde o zkušenost, kterou je možné si dopřát i s nižším rozpočtem.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Benátkách a okolí
2800+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

V Benátkách se totiž nabízí celá škála cenově odstupňovaných možností – od nejdražších, romantických jízd, kdy jste na gondole pouze se svou drahou polovičkou, přes sdílené projíždky, kdy se o gondolu podělíte s ostatními turisty, až po tzv. traghetto, což je speciální gondola, která vás za malý poplatek převeze z jednoho břehu Velkého kanálu na druhý. Hodinová projížďka to není, ale na vyzkoušení, které vás nezruinuje, je ideální.

Traghetto za hubičku

Traghetto, v množném čísle traghetti, je speciální gondola, která na vybraných stanovištích převáží místní i turisty z jedné strany Velkého kanálu na druhou. Narozdíl od klasické gondoly ji řídí rovnou 2 gondoliéři. Jízda stojí € 2 pro turisty, pro místní o něco méně. Stanovišť je celkem 5 podél celého Velkého kanálu (Canale Grande) – první, nejsevernější je u tržiště Rialto, poslední u ústí Velkého kanálu u muzea Punta della Dogana a převáží se od něj k ulici Calle Vallaresso kousek od náměstí sv. Marka. Níže v Užitečných informacích najdete další tipy a informace.

Sdílená nebo soukromá gondola

Na druhém konci cenového spektra je soukromá projížďka, kdy máte celou gondolu jen sami pro sebe. Cena začínala dříve na € 80 za 30 minut, ale dnes jsou spíš běžnější ceny začínající na € 100 a šplhající daleko výš podle toho, co budete k projížďce chtít – láhev prosecca, květiny, zazpívat serenádu, prodloužit si jízdu nebo spojit plavbu s romantickou večeří. Dražší je také romantická večerní nebo noční projížďka, která stojí € 120 za 30 minut. Tyto projížďky hledejte jako exclusive gondola nebo private tour.

Rozumným kompromisem je pak sdílená (shared) jízda, kdy si zaplatíte jedno sedadlo na gondole, kam se vejde až 5 lidí. Cena je pak kolem € 30-38 za jedno místo a 30 minut na vodě. V ceně je někdy také 15-20 minutová procházka k místu odplutí s výkladem o gondolách.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Benátkách a okolí. Nebo na tipy na ubytování v prázdninových rezortech poblíž Benátek – třeba v Caorle.

Užitečné informace

  • Variant jízdy na gondole je bezpočet – s výkladem průvodce, bez výkladu, s appkou, v angličtině/němčině nebo dalších jazycích, v noci/ve dne, s proseccem, spojené s návštěvou památek nebo restaurace atd. Vyberte si tu pravou variantu pro vás.
  • Čas, od kdy jezdí traghetti, se liší podle stanovišť, v 9 hodin ráno už ale operují na všech. Přívoz Riva del Carbon – Riva del Vin jezdí do 12 hodin odpoledne, ostatní do 6 nebo 7 večer, neoficiálně v letním období i déle. Přesné časy a stanoviště najdete třeba tady.
  • Na traghettu není možné jet s kočárkem, na invalidním vozíku nebo s velkými kufry a zavazadly. V takovém případě použijte vaporetto č.1, které jezdí cik cak po Velkém kanále a má dostatečně velkou, bezbariérovou palubu.
  • Místní v traghettu zásadně stojí, vy si klidně sedněte.
  • A pozor – novinkou je povinnost zaplatit v určené dny poplatek za vstup do Benátek. Více informací i s možností poplatek uhradit najdete zde.

Online rezervace

»Sdílená jízda na gondole během dne
»Soukromá projížďka gondolou mimo vyšlapané cesty
»Všechny nabízené projíždky na gondole
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – 24/7 zákaznická podpora

Web

www.veneziaunica.it/en/content/practical-information#gondola

Více o Lido di Jesolo Více o Cavallinu Více o Caorle Více o Bibione Více o Lignanu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..