Trek na Pico Ruivo z Pico do Arieiro

Pico do Arieira - cesta na Pico Ruivo
Začátek treku na Pico Ruivo - tady vypadá cesta ještě dost mírně.

Pico do Arieira je nejen pěknou vyhlídkou, ale také výchozím bodem pro túru na Pico Ruivo, nejvyšší horu Madeiry. Je jednou z cest na tuto horu a je to pravděpodobně ta nejobtížnější varianta. Přibližně ve třetině se dříve rozdělila na 2 ramena, která se poté opět spojila. Výsledná cesta tak byla dlouhá buď něco přes 5 kilometrů nebo necelých 7 km – takto to je uvedené třeba na turistickém ukazateli na Pico do Arieira. Dnes už je ale kvůli poškozeným chodníkům přístupná pouze kratší varianta.

Najděte si ubytování na Madeiře
1600+ apartmánů, vil a hotelů, nejlepší lokality, užitečné informace

Cesta není vhodná pro úplné začátečníky a rozhodně je potřeba mít s sebou přiměřené vybavení (kvalitní turistická pevná obuv, oblečení pro případ změny počasí, čelovku nebo alespoň baterku a dost jídla a pití, cestou není žádné občerstvení a i to v cíly není otevřené po celý rok). Během treku překonáte cca 1000 metrů převýšení, chodníky povedou na hraně hlubokých propastí nebo také neosvětleným tunelem. Časté jsou také mlhy, které znamenají horší viditelnost. Odměnou vám ale budou nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

Na Pico do Arieiro se pohodlně dostanete autem, autobusem nebo taxíkem. Cestu tam i zpátky zvládnete za 6-7 hodin. Lepší je ale vyjít ráno – vyhlídka ani trasa nebývá ještě plná turistů a také je obvykle větší pravděpodobnost, že nepůjdete v mlze. Taky je zrána prázdné parkoviště a pohodlně zaparkujete, kolem poledního už to bývá problém a parkuje se níž na silnici. Pokud nemusíte řešit, co s autem na parkovišti (třeba když si vezmete taxi), můžete pokračovat na Pico Ruivo dál několika dalšími směry.

Údaje o trase

 • Pico do Arieiro – Pico Ruivo
 • délka: 5,2 km
 • doba: cca 3:30
 • stoupání: 1043 m
 • max. výška: 1862 m n.m.
 • min. výška: 1533 m n.m.
Download file: trek-pico-arieira-pico-ruivo.gpx

 

Více o Madeiře

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, taxi by mělo jít objednat telefonicky. Neznám žádnou taxislužbu konkrétně, ale taxíku jezdí po ostrově spousta, mají na sobě napsaná telefonní čísla na centrálu a webové stránky. Ještě jsem zaregistroval, že se na místě lidé domlouvají na spolujízdě, hodně taxíků jsou mikrobusy do kterých se vejde více lidí.

 2. Dobrý den,
  nevíte poradit jak si objednat taxi z Poiso na Pico do Arieiro a pak taxi z achada texiera doSantany? Nebo obráceně.Nechceme jít zpět, to už je dlouhé.
  Děkuji

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..