Vyhlídka na hoře Pico do Arieiro

Pico do Arieira - vyhlídka

Jestli je Madeira na něco opravdu bohatá, tak to jsou impozantní vyhlídky. Kromě útesu Cabo Girao, který je povinným zastavením pro všechny návštěvníky Madeiry, tak můžete navštívit třeba vyhlídku na hoře Pico do Arieira v srdci ostrova. Je velmi dobře přístupná autem nebo autobusem – vlastně se na ni nijak jinak nedostanete – a z vrcholu vysokého 1818 m n.m. je krásný výhled mimo jiné na nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo a část Údolí jeptišek. Dokonce mi vyhlídky z Pico do Arieira přišly hezčí než ty z nejvyšší hory ostrova Pico Ruivo. Samozřejmě ale záleží na počasí.

Najděte si ubytování na Madeiře
1600+ apartmánů, vil a hotelů, nejlepší lokality, užitečné informace

Na vrcholu Pico do Arieira je kromě vyhlídky a parkoviště ještě prodejna suvenýrů a samoobslužná restaurace, kde si můžete dát kávu a malé občerstvení. Má moc pěknou terasu s vyhlídkou. Nepřehlednutelná je také bílá kupole radio stanice, která slouží ke kontrole letového provozu. K samotné vyhlídce pak vystoupáte po schodech s dřevěným zábradlím právě kolem radaru a také kolem desky s nadmořskou výškou hory (na ní se uvádí 1810 m n.m.). Další vyhlídka je cca 200 metrů východním směrem od radaru – jde se k ní kolem vysoké věže vysílače.

A poslední informace – Pico do Arieira je nejen pěknou vyhlídkou, ale také výchozím bodem pro túru na Pico Ruivo, nejvyšší horu Madeiry. Tras na Pico Ruivo je několik a ta z Pico Arieiro je považovaná za nejobtížnější. Přesto se na v sezóně vydávají denně i stovky turistů.

Filter by

Užitečné informace

  • Na vyhlídku vyjedete pohodlně autobusem nebo autem. Podél silnice na vyhlídku je bezplatné parkoviště, ale postupem času se plní. Pokud chcete parkovat blízko vrcholu, doporučuji vyrazit brzy ráno.
  • Počítejte také s tím, že (jako všechny turistické body přístupné autem) může být vyhlídka hlavně v největší sezóně plná turistů. Začíná se plnit hlavně po desáté dopoledne.

Nezapomeňte si najít
nejvýhodnější cestovní pojištění

  • Brzy ráno je také vyšší pravděpodobnost, že nebude vysoká oblačnost a výhledy budou lepší.
  • Na vrcholu je malá restaurace a toalety – odskočit si můžete za půl eura.
  • Na vyhlídce je lepší mít dobré turistické obutí, zvlášť pokud se budete chtít projít k vyhlídce za vysílačem. Žabky nechte radši na hotelu. Pamatujte také na to, že se na Madeiře může počasí během chvilky dramaticky změnit. Proto i když budete vyjíždět za krásného počasí, přibalte si teplejší oblečení.

Více o Madeiře

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, na Pico do Arieiro vede pěkná silnice, nahoře je poměrně velké parkoviště. Myslím, že by se tam měl autobus dostat. Nejsem si úplně jistý, jestli někde dole nebyl zákaz pro autobusy, ale to by pak nemohli na Madeiře skoro nikam. Já bych to risknul. Snad jsem alespoň trochu pomohl.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..