Camp Nou – domácí hřiště klubu FC Barcelona

Camp Nou - fotbalový stadion FC Barcelona

Fotbalový stadion FC Barcelona je svatyní pro všechny fanoušky fotbalu. Je domovem klubu od svého oficiálního otevření 24. září 1957. Nahradil tehdy starší stadion Les Corts, který s kapacitou pouhých 48,000 diváků nemohl stačit vzrůstající popularitě barcelonského klubu. S použitím převážně betonu a železa se stavělo v letech 1955 až 1957 a celý projekt stál ohromujících 288 milionů peset, což znamenalo, že klub byl následující roky po otevření silně zadlužený.

Nový stadion se pyšnil kapacitou 99 354 fanoušků, v roce 1982 při mistrovství světa se zvýšil dokonce až na závratných 120 000, aby po uplatnění nových regulací na místa ke stání na konci devadesátých let kapacita zase mírně klesla těsně pod 99 tisíc míst. I po tomto mírném snížení je Camp Nou největším stadionem v Evropě a pátým největším na světě. Zajímavá je také historie jeho jména. Od roku 1957 až do sezóny 2000/2001 se oficiálně jmenoval „Estadi del FC Barcelona“, zatímco běžně byl známý jako Camp Nou nebo také Nou Camp (v katalánštině „nové hřiště“) jako protiklad ke starému areálu Les Corts. Toto hovorové jméno se stalo oficiálním názvem stadionu po hlasování členů klubu, kdy 68,25 % obdržených hlasů upřednostnilo název Camp Nou před Estadi del FC Barcelona.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Barceloně
3000+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Od června 2023 na stadionu probíhá rekonstrukce a na samotný stadion není přístup, pouze na místo, ze kterého můžete nahlédnout na pokračující rekonstrukci. Stále si ale můžete prohlédnout muzeum FC Barcelona, které se přestěhovalo na dobu rekonstrukce do nových prostor hned vedle stadionu. Na 2,400 m² najdete hi-tech interaktivní expozici o historii klubu, jeho hráčích, získaných trofejích a hodnotách. Součástí jsou také modely, jak bude stadion vypadat po rekonstrukci, jejíž konec je naplánovaný na rok 2024. Za příplatek k základnímu vstupnému si můžete vyzkoušet Robokeeper Challenge, kdy se budete snažit překonat robotického brankáře. Komu by ani to nestačilo, může si koupit vstupenku Total experience, kdy dostane vše předchozí plus ještě speciální Barça Virtual Dream – prohlídku v brýlích na virtuální realitu pro ještě větší zážitek.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Barceloně.

Užitečné informace

  • Přístup přímo na stadion Spotify Camp Nou není možný do listopadu 2024 z důvodu probíhajících rekonstrukcí. Z tohoto důvodu bylo muzeum FC Barcelona přesunuto do nových prostor hned vedle stadionu.
  • V sezoně (začátek dubna – polovina října) je muzeum otevřené každý den od 9:30 do 19:00. Mimo sezonu od 10:00 do 18:00, v neděli jen do 15:00. Od Vánoc do Nového roku je zavřeno.
  • Koupení vstupenek přímo na místě je o € 3,5 dražší než při objednání online. Děti do 4 let neplatí nic, děti od 4-10 let mají stejně jako senioři nad 70 let zlevněné vstupné.
  • Muzeum je kompletně bezbariérové.
  • Na stadion se jde dostat metrem – linkou 3 (zastávka Palau Reial nebo Les Corts) a linkou 5 (zastávka Collblanc nebo Badal). Aktuálně (srpen 2023) není možné jet na stadion autem kvůli rekonstrukci, která na stadionu probíhá.

Online rezervace

»Vstupenka do muzea FC Barcelona – Základní, +Robokeeper Challenge nebo Total experience (variantu volíte při objednávce)
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – 24/7 zákaznická podpora

Web

www.fcbarcelona.com/en/club/facilities/spotify-camp-nou

Více o Barceloně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..