Vyhlídková lanovka na Montjuïc – Barcelona z ptačí perspektivy

Telefèric de Montjuïc - lanovka na kopec Montjuïc
Telefèric de Montjuïc - lanovka na kopec Montjuïc

Na kopec Montjuïc se můžete dostat mnoha různými způsoby, třeba procházka je moc pěkná, protože na svazích kopce je hned několik zahrad s krásnými výhledy. Bez konkurence nejlepší rozhledy na Barcelonu zažijete, když na Montjuïc vyjedete lanovkou. Telefèric de Montjuïc má spodní stanici na Avinguda de Miramar, poblíž bývalého olympijského (dnes) veřejného bazénu. Konečná stanice je u hradu Montjuïc a můžete si udělat zastávku i v mezistanici u krásných zahrad Jardins del Mirador de l’Alcalde a pak pokračovat dál až na vršek kopce.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Barceloně
3000+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Celá trasa lanovky je dlouhá 750 metrů a budete během ní mít Barcelonu jako na dlani – uvidíte třeba slavný fotbalový stadion Camp Nou nebo kostel Sagrada Famíglia, to vše korunované jedinečnými výhledy nahoře u hradu Montjüic.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Barceloně.

Užitečné informace

  • V plné sezoně (červen-září) lanovka jezdí od 10 hodin dopoledne do 9 hodin večer. V nízké sezóně (březen, duben, květen a říjen) jezdí do 7 hodin a mimo sezónu (listopad-únor) se končí už v 6 hodin odpoledne.
  • Jednosměrná jízdenka stojí € 10 pro dospělého a € 8 pro dítě, ale nejde koupit online, pořídíte ji pouze v pokladně lanovky. Online můžete koupit zpáteční jízdenku, která stojí € 15 pro dospělého. Děti od 4-12 let platí sníženou cenu € 11.
  • Lanovka má dolní stanici, mezistanici u zahrad Jardins del Mirador a konečnou stanici u hradu. Můžete nastoupit a vystoupit na kterékoli z nich: Parc de Montjuïc, Miramar a Castell de Montjuïc.
  • Lanovka je kompletně bezbariérová.

Online rezervace

»Zpáteční jízdenka na lanovku na Montjuïc
»Pěší prohlídka s hradem Montjuic a lanovkou
»Všechny atrakce na kopci Montjuïc
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 24 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

www.telefericdemontjuic.cat/en

Více o Barceloně

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..