Barcelona

Barcelona přehledně

  • jedno z mála velkoměst, kde si můžete odskočit v plavkách na pláž
  • obrovská koncentrace památek, muzeí, galerií a umění pod širým nebem
  • unikátní mix historické a moderní architektury – „stará“ gotická čtvrť vedle Gaudího a ultramoderních staveb
  • bohatý kulturní a noční život a nekonečné možnosti, kde nakupovat
  • spousta parků a zeleně, kde si užijete klid a načerpáte síly na další procházky městem
  • španělská kuchyně a populární tapas
  • v letních měsících opravdu hodně turistů a vysoké teploty, město není úplně „fresh“ – zkuste si návštěvu naplánovat klidně na podzim nebo jaro
  • španělská siesta a obecně jiné pojetí času, které občas změní Středoevropanovi plány

Gaudího město

Barcelona je synonymem pro proslulou architekturu, obrovské množství muzeí a uměleckých galerií (i na poměry evropských velkoměst), nádherné parky doslova „na každém rohu“ a vyhlášenou španělskou kuchyni. V tomto městě prostě budete mít především problém, co navštívit jako první.

Mohlo by se hodit: Ubytování v Barceloně (Booking.com) | Online rezervace zážitků v Barceloně

Začít můžete některou z proslulých staveb slavného architekta Antoni Gaudího. Nejslavnější je jeho chrám Sagrada Família, který za jeho života nebyl dostavěn, ale snad by se mohl dočkat dokončení v roce 2024. Jde rozhodně o úchvatnou podívanou zvenku a ještě více zevnitř. Sagrada ale není jediným Gaudího dílem ve městě, kterému se dokonce přezdívá Gaudího město, Ciudad de Gaudí. Výraznou stavbou je třeba městský dům Casa Milà na třídě Passeig de Gràcia, rozlehlý a krásný Park Güell, letní vila Casa Figueres a mnoho dalších domů po celé Barceloně i v okolí.

Další zastávkou může být gotická historická čtvrť Barri Gòtic. Občas jde trochu o iluzi, protože mnohé domy byly postavené jako replika až v 19. století, ale o iluzi dokonalou. Procházení úzkými uličkami s mnoha dvorky a průchody má neodolatelný půvab. Navíc barcelonská katedrála (pozor neplést s Gaudího Sagradou, která není katedrálním kostelem) nebo zbytky románského opevnění jsou rozhodně původní a mnoho století staré.

To nejlepší z Barcelony: Procházka Barcelonou

Při procházce si můžete odpočinout v některém z mnoha městských parků, ten Gaudího není rozhodně jediným. Krásné jsou například Jardins del Mirador de l’Alcalde s kaskádovými fontánami a mozaikovou dlažbou. Vlastně v celé Barceloně najdete spoustu uměleckých děl pod širým nebem. Tady se i obyčejné věci jako lavička nebo lampa pojímají jako umělecká díla. Nakonec město bylo domovem mnoha umělců jak připomínají místní muzea – Picassovo, Joana Miró atd.

Úžasným bonusem dovolené v Barceloně je, že po tomhle všem můžete rovnou do plavek a užít si koupání a relax na pláži. V Barceloně mají pláže přímo ve městě, nejpopulárnější je ta pojmenovaná Barceloneta, stejně jako příjemná čtvrť na břehu moře s mnoha kavárnami a vyhlášenými tapas bary.

Co dělat v Barceloně a okolí

Mapa Barcelony

Filtrovat podle
Mapa může být někdy nedostupná z důvodů vysoké návštěvnosti webu a vyčerpání kvót pro zobrazování map. Za tuto situaci se omlouváme.

Aktuální počasí v Barceloně

Barcelona
scattered clouds
24.2 ° C
26.8 °
22.7 °
59 %
3.1kmh
40 %
Po
24 °
Út
25 °
St
26 °
Čt
27 °
27 °
Booking.com

Nejnovější na webu