Předvánoční lyžování se skipasem zdarma

Předvánoční lyžování

V Alpách padá sníh, lyžařská střediska se otevírají a přichází čas předvánočního lyžování. V tento čas je na sjezdovkách málo lidí, ale řada středisek nabízí k ubytování i skipas zdarma. Které skiareály mají před Vánocemi výhodnější skipasy?

1. Skirama Dolomiti Adamello Brenta (Itálie)

Jedná se o 8 skirezortů, částečně propojených, které mají společný skipas a můžete zde lyžovat na neuvěřitelných 380 km sjezdovek se 150 vleky. Skipas zdarma dostanete k ubytování v pěti skiareálech – Madonna di Campiglio, Pinzola, Folgarida Marilleva, Pejo a Andalo-Fai della Paganella. Informujte se při rezervaci ubytování, zda-li je skipas v rámci ubytování poskytován zdarma. Pro apartmány může být počet skipasů zdarma omezen.

Nabídka platí v termínu:
30.11.-22.12.2019 skipas na 3 až 8 dní lyžování zdarma

https://www.skirama.it/en/italian-ski-promotions/free-ski-december-1
http://www.valdisole.net/de/Free-Ski/

2. Dolomiti Superski (Itálie)

Dolomiti Superski, největší lyžařská oblast světa, která sdružuje 12 skiareálů nabízejících celkem 1,200 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti, sice nenabízí skipas zdarma, ale ve dnech 30.11.-21.12.2019 zde dostanete den lyžování zdarma pokud se ubytujete alespoň na čtyři noci. Za ubytování na 8 nocí dostanete 2 dny lyžování zdarma. Akce se jmenuje Dolomiti Super Premiere. Skipas si musíte koupit nejpozději 18.12.2019, den lyžování zdarma vyžaduje předložení voucheru, který dostanete ve vybraných ubytováních.

http://www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/promotions

3. Bormio (Itálie)

Akce Skipass Free Bormio 2019 platí od 30.11.-20.12.2019. Ubytujte se minimálně na 4 dny ve vybraných hotelech (jejich seznam najdete v odkazu níže) a dostanete skipas zdarma pro střediska Santa Caterina, Bormio a Cima Piazzi-San Colombano. Ubytování musíte rezervovat přímo, ne přes rezervační portály. Obdobná akce platí také pro apartmány, kdy při objednání ubytování opět od 30.11.-20.12.2019 dostanete slevu na skipas. Seznam apartmánů najdete opět v odkazu. V Bomiu můžete lyžovat na 50 km sjezdovek a používat 11 vleků.

https://www.bormioski.eu/en/ski-pass/ski-deals/ski-holiday-deals/

Více o Bormiu

4. Livigno (Itálie)

Rezervujte si pobyt v hotelu na 4 noclehy nebo v apartmánu na 7 nocí a dostanete skipas zdarma. Platí v období od 30.11. do 20.12.2019 ve vybraných ubytováních. Ubytování musíte rezervovat přímo v některém z vybraných ubytování a jejich seznam najdete v odkazu níže. V Livignu tak můžete lyžovat zdarma na 115 km sjezdovek.

Celkově Livigno nabízí velké možnosti lyžování na 115 km sjezdovek, na které se dostanete některým ze 30 vleků. Skiareál je vybaven moderními vleky a lanovkami, snowpark Mottolino je největší v Itálii. Nadmořská výška 1,816 m n.m. spolu s možností umělého zasněžení 80% sjezdovek dává jistotu kvalitního sněhu.

https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/skipass-free

Více o Livignu

5. Dolomiti Super Premiere (Itálie)

Při pobytu čtyři a více dní dostanete den zdarma, při pobytu 8 dní, dokonce 2 dny. Tato nabídka platí pro hotelový pobyt i pro skipas – ve střediscích Kronplatz (119 km sjezdovek, 32 lanovek), Dolomiti Superski a Skiworld Ahrntal (Speikboden & Klausberg). A to není všechno – u zúčastněných půjčoven lyží dostanete 20% slevu z pronájmu lyžařského vybavení, v zúčastněných lyžařských školách získáte 15% slevu (minimálně 3 dny skupinových lyžařských lekcí nebo nejméně 3 hodiny individuálních lyžařských lekcí). Platí od 30.11.2019 do 21.12.2019.

http://www.kronplatz.com/de/planen-buchen/angebote/dolomiti-super-premiere

6. Pitztal (Rakousko)

Děti mladší šesti let neplatí, děti do 10 let doprovázené rodiči dostanou zdarma průkaz Bambini, který platí úrp lyžování na Hochzeigeru, v lyžařské oblasti Rifflsee a na ledovci Pitztal. Je třeba ovšem prokázat věk dítěte například jeho pasem. V případě neposkytnutí dokladu, se musí zaplatit za dítě plná cena.

https://www.pitztal.com/de/winter/preise/ermaessigungen

7. Sterzing – Ratschings (Itálie)

Jedná se o menší lyžařské středisko se 42 km sjezdovek a 11 lanovkami. Nabízí akci Der Erste Schnee ve znamení 4 dny za cenu 3. Vybrané hotely nabízí pobyt na čtyři dny za cenu 3 dní a možnost koupit čtyřdenní skipas také za cenu 3 dní. Stejná sleva platí i v lyžařských školách. Platí od 6.12. do 21.12.2019, poslední den pro koupi skipasu je 18.12.2019, poslední den platnosti skipasu je 21.12.2019.

https://www.ratschings.info/de/ratschings-uebernachten/urlaubspakete.html

8. Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental (Rakousko)

Wilder Kaiser je jedno z největších lyžařských středisek Rakouska s 284 km sjezdovek a 90 vleky. V prosinci skiareál nabízí ve dnech od 7.12. do 20.12.2019 výhodné ceny během tzv, Superskiwochen nebo Familienskiwochen.

Superskiwochen

Při zakoupení speciálního balíčku 4-denního ubytování v hotelu dostanete třídenní skipass zdarma. Pro apartmány platí nabídka také, pouze si musíte zakoupit ubytování na 7 nocí a dostanete skipas na 6 dní zdarma.

https://www.skiwelt.at/en/superskiweeks-packages.html
https://www.skiwelt.tirol/de/

Familienskiwochen

Pokud si rodiče koupí nejméně 3-denní skipas,  jejich děti do 15 let ho dostanou zdarma. Pozor, věk dítěte je potřeba prokázat dokladem.

Na stránce https://www.skiwelt.tirol/de/#offers pošlete požadavek a dostanete nabídku ubytování.

Rada na závěr

Zvažte, jestli se vám skipas zdarma opravdu vyplatí a jestli ho máte skutečně zdarma, jinými slovy jestli kvůli němu nemusíte zaplatit něco navíc – třeba den ubytování navíc nebo musíte cestovat do vzdálenějšího střediska a cesta je tím pádem dražší, možná si budete muset vybrat dražší ubytování než byste chtěli. Také nezapomeňte na jednu věc, v prosinci se dříve stmívá, takže nebude pravděpodobně na svahu tak dlouho jako třeba v únoru.

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..