Schodiště paláce Palazzo Contarini del Bovolo – nejkrásnější vyhlídka v Benátkách

Točité schodiště paláce Palazzo Contarini del Bovolo
Autor: Didier Descouens, via Wikimedia Commons

Palác Contarini del Bovolo není příliš známou památkou, přístupný je až od roku 2016, ale z jeho arkádové terasy je jeden z nejkrásnějších výhledů na Benátky. Díky lokalitě paláce v nepříliš frekventované benátské uličce a jeho menší známosti, máte velkou šanci, že si úchvatný výhled budete moct vychutnat sami nebo jen s pár dalšími turisty, kteří o vyhlídce ví. Kromě výhledu stojí za zmínku i úžasné točité venkovní schodiště, které je architektonickou perlou a stojí za návštěvu samo o sobě.

Kde se ubytovat? Hledejte ubytování v Benátkách a okolí
2800+ hotelů, apartmánů, penzionů a prázdninových domů, nejlepší lokality, hodnocení a užitečné informace

Palác byl postavený v pozdně gotickém stylu jako sídlo pro šlechtickou rodinu Contarini a místo bylo zvolené pro svou strategickou polohu, kdy je přesně na půli cesty mezi mostem Rialto, který byl centrem obchodu, a náměstím San Marco, kde se koncentrovala politická moc Benátek. Místo bylo možná strategické, nicméně prestiží nemohlo soupeřit s paláci lemujícími Canal Grande. Aby kompenzoval tento nedostatek a palác „vyšperkoval“, objednal si Pietro Contarini v roce 1499 u architekta Giorgia Spaventa stavbu impozantního točitého schodiště. Schodiště s celkem 80 schody stoupá uvnitř 26 metrů vysoké válcové věže, postavené z istrijského kamene a neomítnutých cihel, a s palácem ho spojují lodžie. A malá zajímavost na závěr – schodiště si v roce 1952 záhralo ve filmu Othello slavného režiséra Orsona Wellse.

Filtrovat podle

Ubytování v okolí

Podívejte se na ubytování v Benátkách a okolí. Nebo na tipy na ubytování v prázdninových rezortech poblíž Benátek – třeba v Caorle.

Užitečné informace

  • Otevírací hodiny jsou každý den od 10 do 18 hodin, poslední vstup je možný v 17:30. Od 21. října do 23. února je upravená otevírací doba na 9:30 až 17:30. 0 Vánocích, na Silvestra a Nový rok se zavírá dříve.
  • Lístek stojí pro dospělého v online předprodeji € 8, ale není možné zrušení a vrácení peněz. Při nákupu zde stojí lístek o euro více, ale můžete rezervaci zrušit až 24 hodin před začátkem a dostanete peníze zpět. Děti do 12 let neplatí nic.
  • Atrakce není vhodná pro vozíčkáře a osoby se zdravotním postižením.

Online rezervace

»Vstupenka do Palazzo Contarini del Bovolo
Rezervujte online – V češtině – Pohodlné plánování dovolené – Jistota rezervace – Žádné čekání ve frontě – Výběr v klidu – Možnost zrušení až 48 hodin před začátkem – 24/7 zákaznická podpora

Web

https://www.gioiellinascostidivenezia.it/scala-contarini-del-bovolo/

Více o Lido di Jesolo Více o Cavallinu Více o Caorle Více o Bibione Více o Lignanu

Zanechte komentář ostatním nebo se zeptejte, když potřebujete k tématu článku ještě něco vědět.

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..